wistiki

Wistiki: połączone breloki do kluczy nabierają nowych kolorów!

Reprezentantka francuskiego geniuszu twórczego, Wistiki przeżyła wzloty i upadki w ciągu 4 lat swojego istnienia. Marka breloków z możliwością geolokalizacji odradza się z popiołów wraz z nowymi modelami po sądowej likwidacji. Działania podjął wizjoner chcący wprowadzić na rynek praktyczne, połączone ze sobą przedmioty codziennego użytku.

Breloczki do kluczy Wistiki przeszły długą drogę

Urodzona w 2016 roku dzięki bardzo entuzjastycznej zbiórce pieniędzy, Wistiki istniała przez 4 lata, zanim została zamknięta. Spółka, która od kwietnia 2021 roku znajduje się w likwidacji, znalazła nabywcę w środku lata. Philippe Duclos wierzy, że możliwe jest przywrócenie na właściwe tory firmy skupiającej się na sprzęcie. Odziedziczył katalog połączonych breloków, który zamierza przekształcić tak, aby odpowiadał aktualnym gustom.

Po przejęciu start-upu za 25 000 euro inwestor wznawia produkcję breloków do kluczy, mając w rezerwie kilka nowych produktów. Jednak większościowy akcjonariusz i menadżer chce przede wszystkim wykorzystać rozgłos marki do zaoferowania innych usług opartych na połączonych przedmiotach codziennego użytku.

Marka sprząta przed dystrybucją

Przed wprowadzeniem na rynek nowych breloków do kluczy Wistiki musi jeszcze wyrównać rachunki. W związku z tym jego obecny szef utworzył 4-osobowy zespół, który będzie go wspierał w trudnym zadaniu rekonwalescencji. Kupujący musi opracować proces logistyczny i ustanowić obsługę posprzedażną. Musi także zarządzać wieloma błędami zgłaszanymi przez klientów.

Wystarczy rzut oka na Google Play czy Apple Store, aby ocenić niezadowolenie klientów marki. Po tym projekcie będziemy musieli ponownie podbić rynek. Choć Wistiki jest pionierem w branży połączonych breloków do kluczy, nie cieszy się już statusem niekwestionowanego lidera. Pojawiły się inne podobne produkty oferowane w bardzo konkurencyjnych cenach. Nowy szef musi zatem zrobić wszystko, aby ożywić sprzedaż, aby móc sfinansować swoje projekty.

A lire également  Jak zostać agentem nieruchomości?

Wkrótce podłączony portfel, jeśli wszystko pójdzie dobrze

Dla Philipe Duclos konieczne jest zajęcie się rynkiem B do B. To pozycjonowanie wymaga kilku wewnętrznych dostosowań, ale wymaga także nowych produktów. Wierzy, że dzięki zaktualizowanemu katalogowi uda mu się przekonać firmy do zawarcia spółki handlowej. Oprócz breloków zaprojektowanych przez Philippe’a Starcka pojawią się portfele i inne powiązane przedmioty. Pomysł zrodził się z inicjatywy Lacoste.

Marka odzieży sportowej planuje wypuścić swoje połączone portfele w około pięćdziesięciu krajach. Towary mogą zaginąć lub zostać skradzione, ale ich właściciele będą mogli je odnaleźć dzięki geolokalizacji. Projekt ten został wstrzymany ze względu na pandemię Covid-19. Stanowi to również lukę finansową, którą trudno odrobić. Jeśli sprzedaż wzrośnie po wprowadzeniu na rynek breloczków do kluczy w wesołych kolorach, na inne produkty nie trzeba będzie długo czekać. Przedsiębiorca szczególnie liczy na wzrost obrotów w okresie zbliżających się wakacji kończących rok.

Determinacja i rozwaga jako uzupełnienie młodzieńczego entuzjazmu

Kupujący Wistiki twierdzi, że wyciągnął wnioski z doświadczeń swojej marki. Zdeterminowany, by stawić czoła nowym wyzwaniom, mężczyzna deklaruje, że nie odwróci się od pozyskiwania środków. W międzyczasie chce przetestować swoje podejście, aby znaleźć neutralny bilans handlowy. Odtąd zarządzanie jest wymagane w taki sam sposób, jak zapobieganie. Widać, że młodzieńczy entuzjazm założycieli marki pozostawił ich w spokoju. Musieliśmy zawrócić z B do B, kiedy był jeszcze czas. Ciąg dalszy nastąpi.