entretien embauche

Wskazówki dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej

handel internetowy
Ale kiedy uczestniczysz w rozmowie kwalifikacyjnej w sprawie nowej pracy, nie chcesz powiedzieć osobie przeprowadzającej rozmowę kwalifikacyjną, że nie dogadywałeś się ze swoim szefem.

Powód nr 1 : straciłeś ostatnią pracę. Podczas następnej rozmowy mów rzeczowo i krótko, dlaczego nie jesteś już w swojej ostatniej pracy.

Powód nr 2 : Jesteś bezrobotny. Znalezienie pracy odpowiadającej Twoim umiejętnościom, doświadczeniu i aspiracjom zawodowym jest rzeczą naturalną. Jeśli rozmówca zapyta, dlaczego odszedłeś, powiedz, że potrzebujesz wyzwania.

Powód nr 3 : Szukam lepszej okazji. Znalezienie pracy, która podkreśla Twoje umiejętności, to świetny powód, aby szukać nowej pracy. Jeśli jednak wspomnisz o tym podczas rozmowy kwalifikacyjnej, możesz odnieść wrażenie, że wciąż szukasz kolejnej możliwości.

Powód nr 4 : chcesz mieć pracę bliżej domu. Chęć pracy blisko domu nie jest przestępstwem, ale rozmowa kwalifikacyjna może nie przebiegać tak, jakbyś sobie tego życzył, jeśli powiesz: „Chcę tu pracować, bo jest blisko domu”.

Powód nr 5 : za dużo podróżujesz. Być może w swojej obecnej pracy za dużo podróżujesz. Tylko upewnij się, że Twoja następna praca nie wiąże się z tą samą podróżą.

Powód nr 6 : Chcesz lepszych perspektyw długoterminowych. Twój obecny pracodawca może działać w podupadającej branży, może być źle zarządzany, a długoterminowa rentowność firmy lub branży może być zagrożona. Bez względu na powód, uważaj, aby nie mówić źle o swoim byłym pracodawcy osobie, z którą rozmawiasz.

Powód nr 7 : Chcesz pracować w mniejszej lub większej firmie? Wielkość firmy, w której pracujesz, może mieć duży wpływ na Twoją karierę. W niektórych przypadkach mniejsza firma oferuje bardziej rodzinną atmosferę. I odwrotnie, większa firma może oferować większą stabilność i możliwości rozwoju. Upewnij się, że Twój rozmówca wie, że niezależnie od wielkości firmy, przede wszystkim zależy Ci na wniesieniu wkładu na dane stanowisko.

Powód nr 8 : Powody osobiste. Być może narodziny dziecka, niedawne małżeństwo lub inne wydarzenie zmieniające życie zainspirowało Cię do rozpoczęcia nowej kariery zawodowej. Jednak w rozmowie kwalifikacyjnej nie ma miejsca na osobiste powody odejścia z pracy.

A lire également  Zarządzanie dokumentacją Parcoursup: stypendium, kryteria przyjęć i zarządzanie projektem, jak to zrobić?

Powód nr 9 : Jesteś źle traktowany w swojej obecnej pracy. Każda praca może wydawać się niezdrowym i nieszczęśliwym doświadczeniem, jeśli współpracownicy źle cię traktują. Jeśli podczas rozmowy kwalifikacyjnej wspomnisz o którymkolwiek z tych konfliktów, osoba przeprowadzająca rozmowę będzie się zastanawiać, dlaczego nie możesz dogadać się ze swoimi współpracownikami, niezależnie od okoliczności.

Powód nr 10 : Nie brano Cię pod uwagę przy awansie. Jeśli nie byłeś

na krótkiej liście kandydatów do awansu i wspomnisz o tym podczas rozmowy kwalifikacyjnej, możesz wydać się zgorzkniały.

Powód nr 11 : Powody etyczny. Czy Twoja firma angażuje się w działania, w których nie chcesz brać udziału? Być może Twoja firma zrobiła coś, co jest sprzeczne z Twoją strukturą wartości. Przed rozmową kwalifikacyjną ważne jest, aby ocenić rodzaj firmy, w której chcesz pracować.

Powód nr 12: chcesz lub potrzebujesz więcej pieniędzy. Być może czujesz, że zarabiasz mniej, niż jesteś wart, a może pracujesz dla firmy znanej z niedopłacania swoich pracowników. Chociaż lepsza płaca to dobry powód, aby szukać nowej pracy, nie jest to dobry powód, aby wspominać o tym podczas rozmowy kwalifikacyjnej. A jeśli szukasz tylko podwyżki, możesz najpierw porozmawiać ze swoim obecnym pracodawcą.

Nie ma nic złego w stawianiu sobie wyzwań lub szukaniu lepszych możliwości. Uważaj jednak, jak formułujesz swoje intencje podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Możesz łatwo znaleźć nową pracę na platformach takich jak Indeed. Jeśli więc nie wiesz, gdzie szukać pracy, możesz zapoznać się z naszym poradnikiem Rzeczywiście: Mówimy Ci wszystko o wyszukiwarce dedykowanej dziedzinie zatrudnienia. Ten poradnik pomoże Ci zrozumieć działanie wyszukiwarki i tym samym przyspieszyć poszukiwania nowej pracy.